banner2

Toimetus

Profi Eesti toimetus on Eesti trükimeedia maastikul tegutsenud ühise meeskonnana juba peaaegu 10 aastat. 2005. aasta lõpus kokku saanud seltskond andis kuni 2009. aasta kevadeni välja ajakirja Auto Bild Eesti. Ka see ajakiri toimis sarnaselt profiga Saksa litsentsi alusel. Alates 2010. aastast toimetame autoportaali whatcar.ee ning anname välja What Car? Eesti erinevaid katalooge.

Aastal 2014 sõlmis meie emafirma Baltic Publishing Group SIA koostööleppe Saksa kirjastaja Landwirtschaftsverlags GmbH-ga, et hakata välja andma kogu Baltikumis ajakirja profi. Eestis ja Lätis ilmus esimene number 2014. aasta sügisel, Leedus ilmub esimene ajakiri 2016. aasta sügisel.

Toimetuse üldkontakt:

Baltic Publishing Group OÜ

Narva mnt 4, Tallinn 10117

info@profieesti.ee

 

Reklaam ja turundus:

E-post: riho@profieesti.ee

Telefon: +372 5615 5714

 

Peatoimetaja – Tõnu Tramm

Tonunagu-vaike-2_resize

 

 

 

 

 

 

E-post: tonu@profieesti.ee

Tõnu alustas oma ajakirjandusteed 1993. aasta lõpus, kui ta asus tööle ajalehes Järva Teataja maaelu toimetajana. Selles ametis olles viibis ta ninapidi kogu uue Eesti põllumajanduse taassünni juures. Aastal 1997 sai temast Järva Teataja peatoimetaja. 1998. aastal asus ta tööle ajalehe Sõnumileht uudistetoimetajana, 1999 Äripäeva autorubriigi toimetajana, kuus ja pool aastat hiljem Auto Bild Eesti peatoimetajana. Täna vastutab Tõnu kogu Baltic Publishing Group OÜ sisulise poole, ehk nii profi, kui What Car? Eesti erinevate väljaannete eest.

 

Tegevtoimetaja/tõlkija – Olev Toom

Olev N0030414

 

 

 

 

 

 

E-post: olev@profieesti.ee

Olev alustas saksakeelsete ajakirjanduslike materjalide eesti keelde tõlkimisega 2004. aasta kevadel, kui ilmus esimene Auto Bild Eesti number. Sellest ajast alates on ta tõlkinuid erinevaid tehnilisi tekste nii saksa, kui inglise keelest, olles sellega Eesti meediamaastikul üks tunnustatuimaid tõlkijaid-toimetajaid. Sest lisaks tekstide tõlkimisele on tal suurepärane oskus näha tehnikamaailma kõige sügavamatesse soppidesse ja seal nähtut ka kõige tavalisemale lugejale arusaadavas sõnastuses edasi anda. Profis vastutab Olev kogu rahvusvahelise sisu eestistamise eest.

 

Kaasautor/konsultant – Henrik Klammer

Henrik-2

 

 

 

 

 

 

E-post: henrik@profieesti.ee

Ehkki Henrik on veel noor Eesti Maaülikooli tudeng, on ta põllumajandustehnika valdkonnas üks Eesti suurimaid talente. Suuresti just tema eestvedamisel on kujunenud edumeelse põllumajandusettevõtte, OÜ Voore Farm, tehnikapark just selliseks nagu ta täna on. Voore Farmi arengujuht Henrik on profi toimetusel nõu ja jõuga abiks nii uute lugude planeerimisel, huvitavate uudiste leidmisel kui ka valmivatele ajakirjadele n-ö „peenlihvi“ andmisel.

 

Kaasautor/konsultant – Jaanus Kilgi

Jaanus_today_resize

 

 

 

 

 

 

E-post: jaanus@profieesti.ee

Jaanus kirjutas “välismaisest” põllumajandustehnikast Tehnikamaailma veergudel juba enam kui kümmekond aastat tagasi. Ta on viinud 1990-ndate lõpus läbi täiendkoolitusi “Lääne põllumajandustehnika” teemal ning töötanud juba alates 1996. aastas erinevatel uutel põllumajandusmasinatel. Täna on ta AS-is Tatoli spetsialiseerinud täppis-maaviljelusele ja GPS-süsteemidele, kuid on kodus ka mistahes muus põllumajandustehnikat puudutavas küsimuses.

 

profi Eesti  © Landwirtschaftsverlags GmbH 2015