banner2

Maamess 2016: J&M 24XR ümberlaadimise haagis

Agri Partner esitleb oma messialal VP-5 J&M 24XR vilja ümberlaadimise haagist.

J&M 24XR

J&M 24XR

 

J&M vilja ümberlaadimise tootja nr.1 Ameerika mandril. Seda ilmestab fakt, et Youtubist on raske leida Ameerika ning Kanada viljakoristusvideoid, milles ei oleks kasutatud J&M haagist. Haagised on saadaval suuruses 31 – 52 m3. Euroopa jaoks toodetakse spetsiaalselt 31 ning 40 m3 mudelit. Euroopa versioon on kokkupolditava kerega, et detailidena transport oleks odavam. Samuti kasutatakse Euroopa versioonil piduritega ning hüdrauliliselt tööasendisse reguleeritava rööpmega sildasid, et haagis vastaks teel liigeldes Euroopas esitatavatel nõuetele.

Väljalaadimine toimub olenemata mudelist alati vähemalt 2,5 minutiga. Ehk väljalaadimise kiiruseks on 11 – 16 t/min.

J&M ümberlaadimise haagised on erilised tänu äärmiselt lihtsale, kuid samas ka tugevale ehitusele. Haagistel kasutatakse väljalaadimiseks vaid ühte diagonaalis asetsevat väljalaadimise tigu, mistõttu on väljalaade mehhanism lihtne ning lihtsasti puhastatav.

Mis puutub hinnaklassi, siis haagised on lisaks oma heale teostusele ka soodsamad, kui Euroopa tootjate haagised.

J&M vilja ümberlaadimise haagised on mõeldud vilja vedamiseks kombaini alt põllu serva. Oleneb lähtepunktist, kuid sellise haagise kasutuselevõtt võib tõsta koristuse tootlikkust isegi kuni 40 %. Seda on mõned suurtootjad ise arvanud, kes antud haagise vastu huvi on tundnud.

Messil on tutvumiseks Euroopa mudel J&M 24XR. Mahutavusega 30,8 m3, ehk siis 24 t. Tühjaks laeb selle 2,1 minutiga. XR tähendab kaugeleulatuvamat tigu, mis teeb tühjakslaadimise mugavamaks. Haagisel on all madalrõhu 900/60 R32 rehvid.

Comments are closed.