Menu



JCB ehitas esimese vesiniku jõul töötava ekskavaatori

Uudised 14.07.2020   

JCB ehitas esimese vesiniku jõul töötava ekskavaatori

JCB väitel on ettevõte välja töötanud esimese vesinikkütusega ekskavaatori ehitussektorile.

Vesinikkütuseelemendiga töötav 20-tonnine 220X ekskavaator läbis JCB enda karjääris enam kui 12 kuu jooksul ulatuslikud vastupidavuskatsed. JCB on esimene ehitusmasinate tootja maailmas, kes tutvustab vesinikuajamiga ekskavaatori toimivat prototüüpi.

Prototüübi elektrit toodetakse vesiniku reageerimisel kütuseelemendis oleva hapnikuga, et genereerida elektrimootorite käitamiseks vajalik energia. Mootori ainus heide on vesi.

JCB esimees lord Bamford rõhutab: "Esimese vesinikkütusega ekskavaatori väljatöötamine on äärmiselt põnev nüüd, kui püüdleme süsinikdioksiidivaba maailma poole. Lähikuudel jätkab JCB selle tehnoloogia arendamist ja viimistlemist meie prototüüpmasina baasil. (...) ".

Lord Bamfordi poeg Jo Bamford lisab: "Ma usun, et vesinikuenergia on Ühendkuningriigi suurimaid võimalusi ehitada juhtiv ülemaailmne tööstus, loomaks riigis töökohti ja vähendamaks heitmete koguseid kogu maailmas."



gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Põld 5.0 DigiVisioon: tulevik jõuab põllule

Põld 5.0 DigiVisioon: tulevik jõuab põllule

11. juunil 2025 toimus Lääne-Virumaal, Laekvere PM hoovil Põ...

Uudised

Horsch toob turule Fineri järelveetava versiooni

Horsch toob turule Fineri järelveetava versiooni

Horsch on välja töötanud oma Finer piikultivaatori järelveet...

Uudised

EL kiitis heaks JCB vesinikmootori

EL kiitis heaks JCB vesinikmootori

JCB on saanud oma vesinikumootorile esimese täieliku ELi tüü...