Menu
Kuidas Profi testib?

Sõltumatud eksperdid teevad koostööd juhtivate katsekeskuste, instituutide ja katsefarmidega koostööd, et pakkuda teile objektiivset teavet traktorite ja põllutöömasinate kohta.

Kõik traktori- ja põllutöömasinate testid koosnevad mitmest osast - esmalt läbivad nad vastavalt Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni standarditele ekspertiisi rahvusvaheliselt tunnustatud DLG katsekeskuses Saksamaal Grossumstadtis. Lõpliku eksperthinnangu saamiseks jõutakse iga traktorit katsetada mitme nädala jooksul reaalsetes töötingimustes koostöös Saksamaa juhtivate farmidega.

Samamoodi katsetatakse ka selliseid põllutööriistu nagu näiteks külvikud, mille tootlikkust analüüsitakse Bonni ülikooli põllumajandusinstituudis. Teine professionaalne partner on Taanis asuv Forskningscenter Bygholmi Põllumajandusteaduste Instituut.

Profes testib lisaks traktoritele ja põllumajandustehnikale ka elektroonikat, sealhulgas elektroonilisi roolisüsteeme ja sõiduabisid.

Tänapäeval on oluline küsimus ühilduvus ISO standarditega. Põllumajandustootjad kasutavad erinevat marki traktoreid, mida nad soovivad kombineerida paljude erinevate töövahenditega. Selleks, et kõik korralikult töötada, on vaja ISOBUS-terminali. Ka sellele tegurile pööratakse Profi katsetes märkimisväärset tähelepanu. Tulemus - kõik töötab!

Samuti testitakse erinevaid navigatsioonisüsteeme ja arvutiprogramme. Katseprogramm keskendub mitte üksnes põllukultuuride kasvatusele, aga ka piimatootjate, seakasvatajate ja köögiviljakasvatajate testimismeetoditele. Ka siin kasutavad eksperdid spetsiaalseid katselaboreid.

Spetsialistid tuginevad veatu testi tegemisele sõltumatutes laborites ja ekspertides, ehkki see pole alati lihtne ja on sageli kallis. Iga test maksab rahaliselt arvestatava summa. Kuid see annab objektiivse hinnangu, mis aitab teil seadmetest maksimaalset kasu saada.

Professionaalsed toimetajad ei jäta kasutamata võimalust osaleda uue tehnoloogia rahvusvahelistel ja kohalikel esitlustel, näitustel ja katsetes, et jagada oma esimesi muljeid turu-uudistest. Valdkonna asjatundjatele on hästi teada, et sama tehniline seade annab erinevaid tulemusi sõltuvalt tingimustest, nagu kuiv või märg pinnas. Seetõttu on meie lugejad teretulnud saatma meile oma muljeid ja kogemusi.

PROFI faktid

Ajakirja annab välja Euroopa juhtiv põllumajandusliku meedia kirjastaja Landwirtschaftsverlag, mis asub Saksamaal Munsteris.

Kirjastus annab tööd enam kui 600 inimesele Saksamaal ja teistes riikides.

Landwirtschaftsverlagi ajalugu algas 1946. aastal, kui ilmus Landwirtschaftliches Wochenblatt esimene trükk, kuid 1947. aastal hakkas kirjastus välja andma raamatuid.

Agraarajakirja esimene number ilmus 1972. aastal.

Aastal 1996 ilmus esimene rahvusvaheline väljaanne inglise keeles.

2002. aastal ilmus Traktorpool - kasutatud põllu- ja ehitustehnika esimene veebiväljaanne.

Järgnevatel aastatel on kirjastuse egiidi all välja antud mitmeid spetsialiseeritud ajakirju piimatootjatele, loomakasvatajatele, hobusekasvatajatele, tõuaretajatele, agronoomidele ja aednikele, samuti ajakirju ratsaspordi, jahinduse ja muudel maaeluga seotud teemadel.