Menu
Robotriks arendab taskukohast põllurobotit

Uudised 01.12.2020   

Robotriks arendab taskukohast põllurobotit


UK ettevõtte Robotriks töötab välja väikest ja taskukohast autonoomset põlluseadet RTU.

Robotriksi poolt välja töötatud seade sisaldab suurt veoratast, vedrustust ja arvutit, mida hoiab koos galvaniseeritud toru. Selle külge saab kinnitada mitmesuguseid tööriistu, sealhulgas mullaproovide võtmiseks, saagi koristamiseks või sügavuskaameraid 3D-kultiveerimiseks.

"Eesmärk on luua taskukohane ja usaldusväärne süsteem," ütleb Robotriksi direktor Jake Shaw-Sutton. "Seade maksab vaid 7000 naela (7790 eurot – toim), mis on umbes kümnendik enamiku teiste turul olevate samalaadsete hinnast."

RTU on juba läbi teinud testid reaalsetes oludes. "Seda saab kasutada mitmesugustel eesmärkidel alates põllukultuuride monitoorimisest kuni saagi koristamiseni, näiteks lillkapsa puhul," lisab Shaw-Sutton, kes töötab ka Plymouthi ülikooli vanem-robootikatehnikuna.

Kõiki andmeid töödeldakse kohapeal, RTU pardal: "See oli otsus, mille tegime pärast põllumeestega rääkimist. Nad soovisid, et ainult neil oleks juurdepääs oma andmetele ja need ei läheks pilve. "

Akutoitel sõiduk võib kanda mitusada kilo ja selle maksimaalne kiirus on 16 km h. Akud kestavad kuni 24 tundi. "Praegu tuleb laadimiseks ühendada pistik, kuid kaalume dokkimisjaama kasutamist, mis saaks oma energia päikesepaneelilt."

Täielikult reguleeritav igale kõrgusele ja laiusele, töötab RTU kas kaugjuhtimispuldiga või autonoomselt droonide abil.

Robotriks on üks Plymouthi ülikooli uute tehnoloogiaettevõtete klastritest ja saab oma rahastuse Agri-tech Cornwallist ja Cornwalli Arendusettevõtte innovatsioonitoetusest. Praegu katsetamisfaasis seadme esimene kommertsversioon usutakse turule jõudvat aasta jooksul.

gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Alliance esitleb Agri Star II tootepere uut sarja

Alliance esitleb Agri Star II tootepere uut sarja

Uues Agri Star II 65. sarjas on saadaval on 21 suurust/25 to...

Uudised

GALERII:  vaata tehnikauudiseid näituselt Agritechnica 2023!

GALERII: vaata tehnikauudiseid näituselt Agritechnica 2023!

Heidame pilgu Euroopa suurimale põllumajandustehnika näituse...

Uudised

Claas XERION 12.650 Terra Trac on aasta traktor 2024

Claas XERION 12.650 Terra Trac on aasta traktor 2024

Tõmbejõud, mugavus, ühenduvus ja jätkusuutlikkus – need olid...