MenuUued John Deere’i 9. seeria traktorid: tugevamad ja nutikamad

Uudised 09.03.2021   

Uued John Deere’i 9. seeria traktorid: tugevamad ja nutikamad


John Deere on 2021. aastaks välja tulnud uue 9R-seeria traktorivalikuga, mille eesotsas on 691 hj lipulaevad, mudelid 9R 640 ja 9RX 640.

Uusimad 9R, 9RT ja 9RX masinad ei ole mitte ainult tehtud tugevamaks ja tõhusamaks, vaid ka intelligentsemaks.

Kõik traktorid kasutavad uut ja väga kütusesäästlikku John Deere 13,6-liitrist mootorit, mida kasutab ka X9 kombain. 640 hj tippmudelite jõuallikaks on aga 15-liitrine Cumminsi mootor. Kuuesilindriline mootor koos HPCR-i kütuse sissepritse süsteemiga on välja töötatud tõhusamaks tööks. Müratase väheneb kuni 50%. Suure mootorivõimsuse maapinnale ülekandmiseks pakuvad kõik mudelid täiendavaid ballastimisseadmeid, mille täismass on 30,4 tonni.

Nutikad võimalused

Lisaks suurenenud võimsusele on uued traktorid muutunud ka targemaks. StarFire 6000 vastuvõtja on integreeritud kabiini katusesse ja on standardvarustuses koos suure 4600 CommandCenteri ekraani, AEF ISOBUS ühilduvuse ja AutoTraci aktiveerimisega. John Deere pakub täielikku aktiveerimispaketti maksimaalseks automatiseerimiseks lisahinnaga vaid 1500 eurot. See hõlmab lahendusi nagu Turn Automation, Section Control, Variable Rate Control, Passive Implement Guidance, In-Field Data Sharing, MachineSync ja nüüd ka AutoPath.

John Deere'i uus AutoSetup võimaldab põllumeestel ja töövõtjatel ette planeerida tööd kliendi isikupärastatud juhtimiskeskuses Operations Center. Tööd kuvatakse kabiini ekraanil automaatselt, kui masin põllule sõidab. Operaator peab töö kinnitama vaid ühe nupuvajutusega. Süsteem toetab sätteid nagu klient, farm, põld, põllu piirid, rajad, masina laiused ja nihked, tooted, töötlemiskogus, asukohapõhine kohaldamine, dokumendi sätted ja operaatori nimi.

Kui töö on lõpetatud, saab kõik andmed juhtmevabalt juhtimiskeskusesse edastada. AutoSetup säästab mitte ainult kuni 90 % seadistamise aega, vaid pakub ka selget dokumentatsiooni ning väldib vigu ja andmekadu.

Suurem mugavus

Operaatorid hindavad äärmiselt mugavat sõitu. See pole mitte ainult mudelitele 9R, 9RT ja 9RX välja töötatud vedrustussüsteemide, vaid ka uue kabiini tulemus. John Deere'i eksklusiivne esitelje vedrustus HydraCushion on nüüd saadaval kõigi 9R mudelite jaoks. Uued kabiinifunktsioonid on samad, mida esitleti uutel 7. ja 8. seeriatel AGRITECHNICA 2019 messil.

Teise generatsiooni ActiveSeat on saadaval nahkkatte, soojenduse, aktiivse õhuringluse, massaažifunktsiooni ja erinevate reguleeritavate istmeseadistustega. Tipptasemel 6,5-tolline DAB+ puutetundliku ekraaniga raadio koos 6.1 helisüsteemiga pakub heal tasemel teabemeelelahutust ja ühildub Apple CarPlayTM-ga. LED-valgustus tagab suurepärase nähtavuse. Tänu heitgaasi järeltöötlussüsteemi väiksemale suurusele ja valikulistele kaameratele on nähtavus igale küljele veelgi paranenud.

Lisaks täiendavale jõudlusele, automatiseerimisele ja mugavusele on uus 9. seeria välja töötatud eesmärgiga maksimeerida töökindlust ja veelgi kulusid vähendada. Paljude muude täiustuste hulgas on suurema võimsuse ja tootlikkuse saavutamiseks märkimisväärselt tugevdatud e18 käigukasti, telgesid, roomikut ja veermikku.

Nõuavad vähem hooldust

Mitmeid hooldusintervalle on pikendatud – näiteks uut ventilaatorit hooldatakse nüüd iga 5000 tunni järel, nagu ka väändesummutit. John Deere on kahekordistanud tavapärase tehasegarantii kaheks aastaks ehk 2000 tunniks. Lisaks on lisavarustuses olevad PowerGard Protection/Plus garantiilaiendamise tingimused nüüd kuni 40 % kulutõhusamad, ulatudes kaheksa aasta või 8000 tunnini ja nail on veelgi madalam omavastutus.

John Deere Connected Support lahendused tagavad maksimaalse tööaja. Expert Alerts hoiatuste abil saab ette näha võimalikke masinakahjustusi ning vähendada kuluka remondi tõenäosust või lausa täielikult vältida seda ja muid planeerimata seisakuid.

 2021. aasta 9. seeria mudelid

 

Mudel

Maksimumvõimsus

(ECE-R120)

9R 440

356 kW / 484 hj

9R / 9RX 490

396 kW / 539 hj

9R / 9RX 540

437 kW / 594 hj

9R / 9RX 590

477 kW / 649 hj

9R / 9RX 640

508 kW / 691 hj

9RT 470

380 kW / 517 hj

9RT 520

421 kW / 572 hj

9RT 570

461 kW / 627 hj

 

 

 

 gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Esimesed Case IH Farmall elektritraktorid jõuavad Euroopasse aasta lõpus

Esimesed Case IH Farmall elektritraktorid jõuavad Euroopasse aasta lõpus

Farmall 75C Electric on Case IH esimene täiselektriline trak...

Uudised

Agri Partner esindab Eestis Uniat

Agri Partner esindab Eestis Uniat

Agri Partner OÜ ja Poola suurim põllumajandustehnika tootja...

Uudised

Case IH esitleb oma seni suurimat kombaini

Case IH esitleb oma seni suurimat kombaini

Järgmisel nädalal saavad USA National Farm Machinery näituse...