Menu



Šoti ettevõtja arendas täppispritsi

Uudised 11.03.2021   

Šoti ettevõtja arendas täppispritsi


Šoti ettevõtja Colin Taylor töötas välja automatiseeritud pritsi, mis kasutab nägemis- ja pihustamistehnoloogiat umbrohtude tuvastamiseks ja täppistõrjeks.

Kombineerides kaamerad, arvutid ja tehisintellekti tarkvara, mis on paigaldatud tavalisele pritsile, tuvastab süsteem umbrohu, kui prits üle põllu liigub. Pardakompuutrid analüüsivad kaamera pilti ja pihusti kannab mõõdetud sihtotstarbelise kemikaalide annuse igale märgatud umbrohule.

Iga leitud umbrohu asukoht registreeritakse ja kaardistatakse GPS-i abil, mis võimaldab üksikasjalikke andmeid analüüsimiseks säilitada. Kõik see toimub reaalajas ilma operaatorita.

Taylor on pritsi kallal töötanud 2017. aastast. "Nägin, et saaksin rakendada tehnoloogiat, mida kasutatakse eeskätt näotuvastuseks ja isejuhtivate autode juures, umbrohu tuvastamiseks," ütleb Colin.



gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

4096 tonni 12 tunniga: CLAASi söödakoristusmasin JAGUAR 1200 püstitas uue maailmarekordi

4096 tonni 12 tunniga: CLAASi söödakoristusmasin JAGUAR 1200 püstitas uue maailmarekordi

CLAASi uus Jaguar 1200 püstitas uue ametliku söödakoristuse...

Uudised

DJI põllumajandusdroonid jõuavad Euroopa turule

DJI põllumajandusdroonid jõuavad Euroopa turule

Hiina droonitootja DJI pakub nüüd oma põllumajandusdroone Ag...

Uudised

Case IH pakub maisi jaoks 12-meetrist heedrit

Case IH pakub maisi jaoks 12-meetrist heedrit

16-realine maisiteravilja heeder C516-75 ridade laiusega 75...