MenuHollandis valmis diisel-elektritraktor OX

Uudised 09.04.2021   

image for article

Reklaam

Profi banner

Profi bannerEsimene diisel-elektritraktor EOX-175 väljus töökojast ja alustab välikatseid.

Hollandi ettevõtte H2Trac poolt välja töötatud masin on sündinud 210 hj (160 kW) diisel-elektrilisest traktorist nimega Multi Tool Trac (MTT) ja millest on 2017. aastal ka Profis juttu olnud.

Samal aastal andis Agritechnica rahvusvahelise publiku tagasiside teada, et elektriline jõuülekanne oli suurepärane, kuid 10,0 t traktor on liiga raske, pikk ja kõrge. Tuli taas mõelda, kuidas kaalu langetada ning pikkust ja kõrgust vähendada.

OX on ehitatud Hollandi idaosas Arnhemis asuvas töökojas ja viimistletud sama erkrohelise värvitooniga kui MTT. Selle teljevahe on nüüd lühenenud 3,5 meetrini (MTT-l oli 5,5 m) ja kaal langenud umbes 7,0 tonnini.

 

Põhiraami tagumisse ossa pakitud neljasilindrilise 175 hj FPT diiselmootori ainus funktsioon on kabiini all asuva generaatori toitmine. Elekter läheb kuuele mootorile: üks igale rattale, viies hüdropumba jaoks ja kuues​​jõuvõtuvõlli jaoks (võimalik elektriline võimalus ees). Raami esipoolele on paigutatud 35 kW liitiumioonaku.

Hüdrauliline pump on ühendatud 100-liitrise õlipaagiga (rõhk 200 baari).

Rööpmelaiust saab kabiinis asuva nupu abil muuta vahemikus 2,25-3,20 m. EOX-175 on valmistatud 3,0 m süsteemide jaoks, kuid seda saab kasutada ka laiemate masinatega. Tippkiirus on praegu 25 km/h. Tulevikus on saadaval valikuna 40 km/h.

Eeldatavalt tuleb masina hinnaks u 280 000 eurot.

 gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Parker esitleb uut ISOBUSi kontrollerit

Traktorite, kombainide ja muude iseliikuvate masinate juhtim...

Uudised

Pöttinger SensoSafe säästab metsloomi

Pöttinger SensoSafe tunneb niitmisel sensoririba abil ära me...

Uudised

Ajakirja Profi Eesti uus number on ilmunud!

Loe värskemaid uudiseid põllumajandustehnika alalt eesti kee...