Menu
Stihli müük ületas 5 miljardit eurot

Uudised 04.05.2022   

image for article


STIHL Grupp saavutas 2021. majandusaastal rekordilise 5,06 miljardi euro suuruse müügikäibe.

Eelmise aastaga võrreldes moodustab kasv 10,4 protsenti.

Stihli ettevõtete grupp, mille peakontor asub Waiblingenis (Saksamaa), saavutas 90 protsenti oma müügist välismaal. Kuigi katkenud tarneahelad üle maailma ning tõsised probleemid materjali, tootmisvõimsuse ja personaliga muutsid töö tunduvalt keerulisemaks, suutis Stihl tänu tulevikku suunatud planeerimisele toota täiskiirusel.

Rekordilisele tasemele tõusis ka töötajate arv. STIHL Grupis töötas 31. detsembri 2021 seisuga üle maailma 20 094 inimest, mis vastab 10,4-protsendisele kasvule võrreldes eelmise aastaga.

Ettevõtte sõnul on internetimüük kasvanud. Nõudlus oli tugevam kõigis piirkondades nii erakliendi segmendis kui profitoodete osas. Üldiselt jätkus trend akutööriistade poole ka eelmisel aastal. See kehtib eriti Lääne tööstusriikide tarbijasegmendi kohta. Paljudel turgudel oleks Stihl võinud müüa palju rohkem seadmeid, kui globaalsed tarneahelad toiminuks endiselt.

STIHL Grupp suurendas 2021. aastal investeeringuid 16,9 protsenti 331 miljoni euroni. Sellest 91,8 protsenti moodustasid rahvusvahelised tootmisettevõtted. Suurimad investeeringud läksid tootmistesse Brasiilias, USA-s, Šveitsis ning Saksamaal

Stihli tegevjuht Michael Traub esitleb mudelit MSA 300 – hetkel maailma võimsaimat akutoitel kettsaagi. Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Case IH ja New Holland võtavad kasutusele nutika pihustustehnoloogia

One Smart Spray sõlmis CNH Industrialiga lepingu, mis lubab...

Uudised

SMS valmistas suurima rohumaa rulli

SMS-i Golem 540 töölaiusega 5,4 m ja kaaluga kuni 11,5 tonni...

Uudised

Dewulf näitab uue põlvkonna porgandikoristust

Belgia tootja esitleb teise põlvkonna iseliikuvat ZKIV porga...