MenuJohn Deere esitleb uut automaatset juhtimissüsteemi AutoTrac Vision

Uudised 17.03.2020   

image for article

Reklaam

Profi banner

Profi banner


Kombineerides esipaneelil oleva kaamera suure eraldusvõimega ekraanil olevat pilti GPS-i täpsustava signaaliga, juhib AutoTrac Vision valitud traktorid ja iseliikuvad pritsid automaatselt mööda põllukultuuride ridu, ilma et oleks vaja jooni ette tõmmata.

Süsteem on mõeldud optimeerima masinate tööd varases staadiumis teravilja- ja maisipõldudel ning on praegu võimalik järelpaigaldada 6M, 6R (välja arvatud panoraamklaasist katusega mudelid), 7R ja 8R /8RT seeria traktoritele ning R seeria iseliikuvatele pritsidele.  

Kahe andmevoo pideva liitmise väidetavad eelised hõlmavad kiiremat tööd ja väiksemat koormust kiirusel kuni 30 km/h ja tootlikkuse kasvu kuni 20%. Süsteem toimib ka öösel ja seda saab kasutada ka muude tööseadiste, näiteks ridadevahelise kõplamise, juhtimiseks.

Automatiseeritud juhtimisest on kasu ka põldudel, mis on istutatud ilma juhtimissüsteemita või kus juhtjooned pole miskipärast saadaval. Kaamera tuvastab tehnoraja või taimerea ja juhib masinat mööda seda, hoides sõiduki rattaid ridade keskel. Olukorras, kus rida ei tuvastata, langeb süsteem tagasi automaatselt genereeritud juhtjoonele.

Kaamerapildi ja automaatselt genereeritud A-B joonte sulandumine tagab, et isegi kohtades, kus kaamera ei suuda tuvastada eristatavaid põlluvagusid, saab süsteemi masina juhtimiseks usaldada, väidab ettevõte.

AutoTrac Vision saab näha ja tuvastada hiljuti tärganud taimi, kui kaamera suudab põllukultuuride ridu ja mulda eristada – näiteks töötades läga mahutiga varase hooaja maisis, niipea kui taimed on vähemalt 10 cm kõrged.gallery image
gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Arion 400 saab 155 hobujõudu

Claas heidab valgust Arion 400 traktorite neljanda põlvkonna...

Uudised

John Deere ja Solorrow koostöö: uus äpp toob digitaalse täppisviljeluse

Uue, asukohapõhise äpiga, mille arendajaks on Saksamaa start...

Uudised

Grimme EVO 280 sai uuenduse

2018. aastal esitletud kaherealine punkrikombain EVO 280 koo...