MenuVäderstad tutvustab kaardirakendusega mullaharimist ja e-teenuseid TopDown ja Opus kultivaatoritel

Uudised 15.09.2023   

Väderstad tutvustab kaardirakendusega mullaharimist ja e-teenuseid TopDown ja Opus kultivaatoritel


Kultivaatorite Väderstad TopDown ja Opus uus põlvkond kasutab iPadi-põhist juhtimissüsteemi Väderstad E-Control ja kaardirakendusega mullaharimist ISOBUS Task Controli kaudu.

Alates 2024. aasta mudelitest saab kombineeritud kultivaatorit TopDown 400-700 ja tüükultivaatorit Opus 400-700 varustada lüüsi, andurite ja uuendatud elektroonikaga.

See avab võimaluse neid masinaid iPadil põhineva juhtimissüsteemi Väderstad E-Control kaudu täielikult kontrollida, samuti on neid võimalik juhtida traktori ISOBUS terminali kaudu.

„Nägime põllumeeste nõudlust mullaharimist veelgi optimeerida. Tänu võimalusele kohandada masina seadistust põllu tingimustega, on võimalik optimeerida agronoomiat ja töötulemusi. Selle võtmeteguriks on e-teenuste tutvustamine masinatel TopDown ja Opus,“ ütleb Väderstadi mullaharimismasinate juht Wolfram Hastolz.

E-teenuste kasutuselevõtt TopDownil ja Opusel võimaldab neil masinatel kasutada kaardirakendust, millega juhitakse töötava masina seadistusi põllukaardi abil automaatselt. See tähendab, et põllumees saab enne põllule minekut programmeerida, kuidas üksikud tööelemendid – kettad, piid, tasandajad ja tihendajad – peaksid põllu konkreetsetes kohtades käituma, lähtudes näiteks mullatüübist või põllu omadustest. Traktoris sisestatakse kasutuskaart traktori ISOBUS terminali, mis seejärel ühendub Väderstad E-Controli süsteemiga, et võtta masina juhtimine üle.  

„Järgmiseks sammuks muutuva seemne- ja väetisekoguste külvi järel on sama mõtteviisi rakendamine mullaharimises. Siin on ees ootamas kokkuhoid, kasutame reeglit “nii palju kui vaja, nii vähe kui võimalik”. Mõned eelised on näiteks diislikütuse säästmine ja mullapinna parandamine, suurem töökiirus ja väiksem kulumine. Lisaks on see samm autonoomse põllumajanduse tulevikku,“ ütleb Hastolz.

Kasutades iPadi-põhist juhtimissüsteemi Väderstad E-Control, saab operaator masina üle täieliku kontrolli ka otse traktori kabiinist. Juht saab töötamise ajal ühe nupuvajutusega seadistada eraldi ketaste, piide, tasandajate või tihendajate töösügavust või töö intensiivsust. Põllutööde toetamiseks saab kasutada nelja eelseadistatud nuppu erinevate masinakonfiguratsioonide salvestamiseks.

Juhtimissüsteem on loodud juhti mullaharimise optimeerimisel toetama, parandades samal ajal ka kasutajakogemust. Eelseadistatud nuppude abil saab põllumees salvestada oma kõige tavalisemad masinakonfiguratsioonid. Näiteks eelseadistuse 1 kasutamine tavaliste põllutööde jaoks, eelseadistus 2 tehnoradade jaoks, eelseadistus 3 raskete mullastike jaoks jne. Kui üht töötsooni muudetakse, kompenseerivad teised tsoonid seda automaatselt, et säilitada igat eraldi valitud töösügavust.

Arvestades, et põllutööd võivad olla pingelised, võib mõnikord ette tulla ootamatuid olukordi. Varuvariandina on TopDowni ja Opust võimalik käsitsi seadistamisele ja traditsioonilisele juhtimisele lülitada, näiteks siis, kui ootamatult ja kiiresti tuleb vahetada traktorit.

Väderstad TopDown 400-700 ja Opus 400-700 saab e-teenuseid lisavarustusena tellida alates oktoobrist 2023. Masinate esmaesitlus toimub rahvusvahelisel messil Agritechnica 2023. aasta novembris ning seeriatootmine algab 2024. aasta alguses.

gallery image
gallery image
gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Massey Ferguson toob turule uued liblikniidukid

Massey Ferguson toob turule uued liblikniidukid

Massey Ferguson on oma DM-seeriasse lisanud kaks rasket libl...

Uudised

Dotnuva Baltic esitleb ribakülvikut Sumo

Dotnuva Baltic esitleb ribakülvikut Sumo

Dotnuva Baltic esindab alates juulist Suurbritannias toodetu...

Uudised

Claas esitleb viit uut Disco niidukit

Claas esitleb viit uut Disco niidukit

Disco niidukite 25. juubeliaasta tähistamiseks on Claas turu...