Menu
BouMatic uuenduslikud lüpsirobotid aitavad piimafarmidel oma positsiooni turul tugevdada

Uudised 03.10.2023   

BouMatic uuenduslikud lüpsirobotid aitavad piimafarmidel oma positsiooni turul tugevdada


Hollandi lüpsiseadmete müügi ning järelteeninduse võtab alates oktoobrist üle AS Dotnuva Baltic.

BouMaticu brändi kogemus on ettevõttel juba varasemalt olemas, seda läbi Dotnuva Baltic grupi Leedu ja Läti ettevõtete, kes on tegelenud farmiseadmete müügiga juba ligi 10 aastat.

„Lüpsirobotid on Euroopa farmides üha populaarsemad, põhjuseks tööjõukulude järjepidev tõus kõikjal Euroopas ja oskustööliste puudus,“ selgitab uude põllumajandusvalkonda sisenemist AS Dotnuva Baltic tegevjuht Raigo Paabut. „Selle tulemusena on liikunud üle 50% Skandinaaviamaade ja Saksamaa piimafarmide lüpsiseadmete koguinvesteeringutest lüpsirobotitesse. Hollandis on see osakaal lausa 70%. Selleks, et Eesti piimakarjakasvatajad suudaksid püsida Euroopa piimatootmisturul konkurentsis, on vajalik ka siinsetes piimafarmides võtta laiemalt kasutusele automaatselt juhitavad seadmed ja tehnoloogiad. BouMatic on kindlasti üks uuenduslikumaid ja enim arengule suunatud lüpsiseadmete brände kogu Euroopas“.

24/7 järelteeninduse tugi

BouMaticul on lai valik põllumeeste seas üle Euroopa hinnatud erinevaid kompaktseid ja vastupidavaid ühe- ja kahekohalisi automaatseid lüpsiroboteid, lisaks lüpsiplatsid ning karussell-lüpsisüsteemid. Kõik need on kiirelt ja lihtsasti paigaldatavad, seejuures saab neid sõltuvalt suurusest ka mugavalt olemasolevatesse töötavatesse lautadesse kohandada. Lisaks lüpsiseadmete müügile hakkab AS Dotnuva Baltic pakkuma ka BouMatic farmiseadmete 24/7 järelteeninduse tuge, luues kohapeale ka varuosalao.

BouMaticu näol ei ole tegu kindlasti Eesti loomakasvatajatele tundmatu brändiga, sest mitmed BouMaticu lüpsirobotid ja -seadmed on juba täna Eesti farmides kasutusel. Siiani on aga tootjal puudunud Baltikumi üheselt kattev edasimüüja ja järelteeninduse tugi, mille Dotnuva Baltic nüüdsest tagab.

„Kindlasti saab meie esmaseks fookuseks olema olemasolevate BouMaticu seadmete kasutajatele vajaliku järelteenindusliku toe pakkumine,“ ütleb AS Dotnuva Baltic projektimüügi müügijuht Argo Luide. „Oleme loonud neist paljudega juba kontakti ja kaardistanud nende vajadused. Esimene tagasiside on olnud positiivne. Kliendid on toonud välja, et kiire järelteeninduse tugi ja know-how on nende jaoks väga olulised. Kohapealse varuosalaoga ja 24/7 järelteenindustoega oleme võtnud eesmärgiks need ootused ka täita.“

Uuenduslik looma mugavusest lähtuv lüpsilahendus

BouMaticu bränd on üles ehitatud enam kui 80-aastasele parimate lüpsitavade kogemusele, pidades oluliseks nii piimatootmise efektiivsuse tõstmist, tööjõupuuduse probleemide lahendamist kui ka võimalikult loomasõbralikku lüpsmise protsessi. „Lüpsiprotsessi automatiseerimine on üks olulisemaid samme piimatootmise efektiivsuse tõstmisel ning loomade heaolu ja tervise parendamisel. Seejuures aitab see lahendada ka tänast põllumajanduslikku väljakutset – oskustööjõu puuduse probleemi,“ sõnab Luide.

Olles mitmes mõttes lüpsiseadmete arendamisel teerajajaks, on BouMatic ainus tootja turul, kes on kasutusele võtnud uuendusliku patenteeritud lüpsmismehhanismi, mis lüpsab lehma tagantpoolt tagajalgade vahelt. See on täiesti uus lähenemine automaatsele lüpsmisele, mille eeliseks on vähem looma ärritamist ja häirimist, lihtsam hooldus ning süsteemi enda ohutus.

BouMatic lüpsirobotid on varustatud ka identifitseerimissüsteemiga, mis tagab individuaalse ja iga lehma vajadustele vastava lüpsigraafiku. Süsteem tuvastab robotiruumi sisenenud lehma. Automaatselt hinnatakse, kas on aeg lüpsta ja kui palju kontsentreeritud sööta konkreetsele loomale anda. Süsteem võimaldab lüpsta iga lehma talle sobiva graafiku järgi, mille tulemuseks on vähem stressi, rahulikumad lehmad ja parema kvaliteediga piim.

Robot teostab kogu lüpsi ühes kohas ning kogu protsessi jälgitakse pidevalt erinevate andurite ja mõõteseadmete abil. Süsteem saadab selge ja kohese signaali mistahes kõrvalekalletest lüpsiprotsessis. Usaldusväärne ja hõlpsasti juhitav süsteem võimaldab töötajatel oma päevi paremini planeerida, olles vaba rangest lüpsmistest lähtuvast tööpäevakavast. Seejuures vastavad BouMatic lüpsirobotid ka kõikidele veterinaar- ja hügieeninõuetele, mille tagab roboti täielikult suletud hooldusala ning selle varustatus ventilatsioonisüsteemiga.

Lisainfot BouMatic lüpsirobotite kohta leiab AS Dotnuva Balticu kodulehelt.

gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

New Hollandi kombainide valikusse lisandub CR10

New Hollandi kombainide valikusse lisandub CR10

New Hollandi uus CR10 on senise CR11 veidi vähem võimsam ver...

Uudised

Väderstadi TopDown tähistab 20. aastapäeva ja saab "Aasta põllumajandusmasina" auhinna

Väderstadi TopDown tähistab 20. aastapäeva ja saab "Aasta põllumajandusmasina" auhinna

2004. aastal tõi Väderstad esimest korda turule mitmekülgse...

Uudised

Uus Prantsuse põllumajandustehnika näitus SIA’PRO tuleb 2025. aastal

Uus Prantsuse põllumajandustehnika näitus SIA’PRO tuleb 2025. aastal

Prantsuse põllumajandusajakirjandus teatab Pariisis toimuvas...