MenuClaas tähistab 500 000. toodetud kombaini

Uudised 28.06.2024   

Claas tähistab 500 000. toodetud kombaini


Claas toodab 10 juubeliks eridisainiga masinaid Lexion, Trion, Evion ja Dominator.

Erimudelid on lähikuudel eksponeeritud messidel, välipäevadel ja demonstratsioonidel.

Toodetud kombainidest on suurim osa Dominator ja Lexion, vastavalt umbes 100 000 ja enam kui 75 000 ühikut.

Ristvoolu põhimõttel niitmis-peksu-sidemasinaga, lühidalt M.D.B, muutis Claas teravilja koristamist Euroopas alates 1936. aastast. Suur edu saavutas lõpuks 1946. aastal Super-seeria, mida alates 1953. aastast sai tarnida ka pealisehitusega mootoritega ning aastast 1958 hüdraulilise lõikeseadme ajamiga Super Automaticuna. Üle 60 000 Superi eksemplari turustati kogu maailmas ning ostjaid leiti isegi Kanadas ja Uruguays.

1953. aastal sisenes perefirma edukalt iseliikuvate kombainide segmenti Herculesega, mis hiljem nimetati ümber SF-ks. 1961. aastal seadis Matador Gigant uued standardid lõikelati laiusega kuni 6 m. Teised 1960. aastate tööstust määravad verstapostid olid Senator, Comet, Cosmos, Corsar, Mercator, Protector ja Compact.

1972. aastal avas Dominatori sari uue ajastu, mis kestab tänaseni. Eelkõige Dominator 6 ja Dominator 8 seeriatega kinnitas Claas oma staatust Euroopa turuliidrina ning tutvustas näiteks 3D-puhastust, Auto Contour lõikeseadme juhtimist ja Mega viljapeksuseadet. 1981. aastal esitletud silindrite eraldamisega Dominator CS (Commander CS aastast 1986) kuulus sel ajal maailma võimsaimate kombainide hulka ning esmakordselt tarniti neid kummiroomikutega 1987. aastast.

1995. aasta Agritechnica näitusel näidati murrangulise APS-hübriidtehnoloogiaga Lexion 480. Alates 1997. aastast on Lexioni maapinda kaitsva Terra Traci šassiitehnoloogia – alates 2021. aastast saadaval ka Trioni jaoks – muutunud üha olulisemaks.

2013. aastal järgnes tohutu samm masinintelligentsuse vallas: Cemose abil on Claasist saanud liider kombainide automatiseerimisel. Cemost arendatakse ja laiendatakse pidevalt, et hõlmata kombainide ja lõikeseadmete täiendavaid protsesse ja seadmeid.

Claasi kombainide perekonna uusimad liikmed on 2021. ja 2023. aastal esitletud Trioni ja Evioni seeriad. Kõik kolm seeriat võimaldavad tänu dünaamilisele jõudlusjuhtimisele Dynamic Power ja laiendatud Cemose funktsioonidele viljapeksu efektiivsust veelgi suurendada.

gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Massey Ferguson toob turule uued liblikniidukid

Massey Ferguson toob turule uued liblikniidukid

Massey Ferguson on oma DM-seeriasse lisanud kaks rasket libl...

Uudised

Dotnuva Baltic esitleb ribakülvikut Sumo

Dotnuva Baltic esitleb ribakülvikut Sumo

Dotnuva Baltic esindab alates juulist Suurbritannias toodetu...

Uudised

Claas esitleb viit uut Disco niidukit

Claas esitleb viit uut Disco niidukit

Disco niidukite 25. juubeliaasta tähistamiseks on Claas turu...