Menu
Case IH sai Agritechnica innovatsiooni hõbemedali uue Axial-Flow Feedrate radarisüsteemi eest

Uudised 07.01.2024   

Case IH sai Agritechnica innovatsiooni hõbemedali uue Axial-Flow Feedrate radarisüsteemi eest


Case IH Axial-Flow kombainide jaoks loodud ja 2023. aasta Agritechnical esitatud täiustatud söötekiiruse juhtsüsteem Advanced Feedrate Control on pälvinud iga kahe aasta tagant toimuval põllumasinate näitusel korraldaja DLG poolt innovatsiooniauhindade konkursil hõbemedali.

Sõltumatutest rahvusvahelistest põllumajanduse asjatundjatest koosnev hindamiskomisjon annab hõbemedaleid uuenduslikele ja praktilistele arendustele, millega kaasnevad märkimisväärsed jõudluse, kvaliteedi, otstarbe, ohutuse, keskkonnamõju ja energiatarbimise parendused.

Erinevalt lahendustest, mis muudavad masina parameetreid pärast saagi kombaini sisenemist, kasutab Case IH mitmete patenditaotlustega Advanced Feedrate Control ettepoole suunatud radarandureid, mis skaneerivad ja hindavad saagi tihedust juba enne masinasse sisenemist, mitte viljapeksu ajal. Neli heedrile paigaldatud radarit mõõdavad kogu maapinna peal olevat taimemassi, et saada väga täpne saagitiheduse hinnang ning nende loodud teavet kasutatakse peamisteks seadistusteks nagu sõidukiiruse automaatseks reguleerimiseks vastavalt saagimahule, mida masin peab töötlema. Selle tulemusel hoitakse kombaini sõidukiirus ja mootori koormus ilma ummistumise riskita võimalikult soovitud taseme lähedal, mis tagab suurima tootlikkuse. Seetõttu saavad kogenud juhid oma masinaga kõige efektiivsemalt töötada ja vähemkogenumad juhid saavad olla kindlamad, et võivad ummistusi kartmata kombainiga kiiremini töötada.

Kuna juhid suudavad töötada tavapärasest suuremal kiirusel, võimaldab ennetav Advanced Feedrate Control kasutada kuni 20% suuremat töökiirust võrreldes tavapärase automaatse koormustundliku söötekiirusega kombainiga. Läbilaskevõime suurem püsivus kiirendab saagikoristust, vähendab kadusid ja parandab teravilja kvaliteeti, samal ajal kui vähenenud ummistusrisk suurendab ohutust ning vähendab ebamugavusi ja seisakuid.

Agritechnica 2023 messil oli süsteem välja pandud koos kombainile Axial-Flow 7160 ühendatud heedriga VariCut. Lisaks täiustatud söötekiiruse juhtsüsteemile Advanced Feedrate Control on uutel mudelitel täielik AFS Harvest Command ühilduvus.

“Agritechnica auhinnakomisjoni tunnustus selle arenduse pakutavate eeliste kohta on tõeliselt rõõmustav,“ ütleb Case IH Euroopa kombainiäri juht Peter Friis.

 “Tahtsime luua söötekiiruse juhtsüsteemi, mis oleks palju ennetavam kui praegused süsteemid ja meie Advanced Feedrate Control on just see, mis võimaldab sõltumata juhi kogemusest kombaini jõudlust kõige paremini ära kasutada ja lühikeses ilmastiku ajaaknas ülekoormuse riskita suure tootlikkusega töötada.”

 

gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Avesco müüb Eestis ja Lätis Magni teleskooplaadureid

Avesco müüb Eestis ja Lätis Magni teleskooplaadureid

Avesco OÜ on nüüd Magni Telescopic Handlers S.r.l. toodete e...

Uudised

John Deere taastatud varuosade programm REMAN vähendab keskkonnamõju

John Deere taastatud varuosade programm REMAN vähendab keskkonnamõju

John Deere REMAN varuosade ja komponentide taastamise protse...

Uudised

Avant tõi turule kõige pikema tööajaga uued elektrilised väikelaadurid

Avant tõi turule kõige pikema tööajaga uued elektrilised väikelaadurid

Maailma juhtiv väikelaadurite tootja Avant tõi turule kolman...