MenuDotnuva Baltic esindab alates eelmise aasta lõpust Balti riikides ettevõtet Umega Agro

Uudised 05.02.2024   

Dotnuva Baltic esindab alates eelmise aasta lõpust Balti riikides ettevõtet Umega Agro


Kõigis Balti riikides põllumajandustehnika müügiga tegelev ettevõte Dotnuva Baltic jätkab esindatava tehnika valiku laiendamist ja täiustamist.

2023. aasta lõpus allkirjastas Dotnuva Baltic eksklusiivse koostöölepingu Leedu ettevõtte UAB Umega Agroga, mis toodab haagiseid ja poolhaagiseid ning tarnib neid 19-sse Euroopa riiki. Mõlemad ettevõtted otsisid pikaajalist partnerit, kes kataks nii Leedu, Läti kui ka Eesti turu.

Viimased aastad pole olnud põllumajandusele kerged. Pandeemia pikaleveninud tagajärjed ja sõda Ukrainas, muutunud majandustingimused ja väljakutseid pakkuv põllumajandussektor on pannud tootjaid ja tehnika esindajaid uusi lahendusi otsima. Mõlemad ettevõtted, nii Umega Agro kui ka Dotnuva Baltic, püüdlevad suurema efektiivsuse poole, et pakkuda Balti riikide põllumeestele kõrgeima kvaliteediga seadmeid ja teenuseid. Ettevõtted leppisid kokku koostöö arendamises, et kiiremini turu vajadustele vastata, tagada toodete tarnimine ja müügijärgne teenindus.

Tähtis on pikaajaline vaade

"Partnerit valides kohtusime paljude ettevõtete esindajatega,“ rääkis UAB Umega Agro äriarendusjuht Laimonas Juška. „Dotnuva Baltic vastas kõige paremini meie ettevõtte püüdlustele saavutada jätkusuutlik pikaajaline tulemus. Leidsime ühise keele, kuna meie ärikultuuri põhimõtted kattusid ja paljudes muudeski küsimustes langesid meie vaated kokku. Saime aru, et Läti, Eesti ja Leedu väikestel turgudel on palju kokkupuutekohti ja meie tootjana saame neis riikides kõige paremini toodet esindada kasutades üht partnerit. Baltikumi-ülese partneriga suudame tagada piisava varuosade lao, teeninduse, järjepideva suhtluse ja – mis kõige tähtsam – klientide usalduse.“

UAB Dotnuva Baltic tegevdirektor Dangis Valaitis toob välja, et uue esindatava poolhaagisetootja valikul said olulisteks argumentideks toodete pakkumine ja kvaliteet, võimalus esindada kaubamärki kõigis kolmes Balti riigis ning koostöö selgus. „Koostöös teiste Euroopa tootjatega oleme harjunud kõrgete äristandardite ja selgete esindusreeglitega, kus tootja tegeleb tootearenduse, tootmise ja varuosade tarnimisega ning tehnikaesindaja tagab müügi ja müügijärgse teeninduse. Oleme rahul, et leidsime ühise keele partneriga, kes on valmis koostööd tegema ja kogu Baltikumi regioonis meie äriga koos kasvama.“.

Balti riikides on Umega Agro poolhaagiste turuosa ligi 15%. Suurem osa nende toodangust läheb ekspordiks. Ettevõtte peadirektor Andrius Buraitis loodab, et Umega Agro haagised ja poolhaagised saavad klientide esimeseks valikuks. Eesmärk on hõivata vähemalt 20%-line turuosa. „5-6 aastat tagasi olime registreeritud põllumajandushaagiste seas tugeval esikohal. Oleme turul väga hästi tuntud, nii et tugeva partneri abiga võtame eesmärgiks need positsioonid väga lühikese ajaga tagasi võita ja naasta juhtivale positsioonile,“ avaldab UAB Umega Agro peadirektor ettevõtte ambitsioonikad eesmärgid. 

Mitmekesine tootevalik mõistliku hinnaga

UAB Dotnuva Baltic tegevdirektori sõnul on tooteportfell väga oluline erineva profiili ja suurusega ettevõtete pakkumise kujunemisel. Umega Agro vastab turu vajadustele ja pakub 40 erinevat haagiste ja poolhaagiste mudelit (10–30 t), liugseintega universaalhaagiseid (30–54 m³), teravilja ümberlaadimise poolhaagiseid (23–37 m³), heinapallihaagiseid jms.

AS Dotnuva Baltic tootegrupijuht Marko Kiisküla toob samuti välja, et Umega Agro on Eesti põllumehele teada-tuntud bränd, kelle tootevalik on mitmekesine, kvaliteetne ja mõistliku hinnaga. „Enamlevinud mudeliteks on universaalhaagised SPC, lükandseinaga haagised PI ja teravilja ümberlaadimise haagised GPP. Umega Agro on üks vähestest tootjatest, kes toodab enim müüdavaid haagiseid endale lattu, mis võimaldab paindlikkust ja kiireid tarneid,“ lisab Kiisküla.

Umega Agro esindajad rõhutavad, et hoiavad tooteportfellil pidevalt silma peal ja jälgivad turul toimuvat, optimeerides oma tootevalikut vastavalt turunõudluse tasakaalustamisele kogu Euroopas. Tootmist plaanitakse diferentseerida ja laiendada, pöörates rohkem tähelepanu loomakasvatusettevõtetele. "Kasvavad ekspordimahud on julgustavad, kuid samuti peame investeerima ja edasi laienema," ütleb UAB Umega Agro peadirektor Andrius Buraitis.

 

 

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Massey Ferguson toob turule uued liblikniidukid

Massey Ferguson toob turule uued liblikniidukid

Massey Ferguson on oma DM-seeriasse lisanud kaks rasket libl...

Uudised

Dotnuva Baltic esitleb ribakülvikut Sumo

Dotnuva Baltic esitleb ribakülvikut Sumo

Dotnuva Baltic esindab alates juulist Suurbritannias toodetu...

Uudised

Claas esitleb viit uut Disco niidukit

Claas esitleb viit uut Disco niidukit

Disco niidukite 25. juubeliaasta tähistamiseks on Claas turu...