MenuToyota esitles Nissan Juke konkurenti

Auto 04.05.2020   

image for article

Reklaam

Profi banner

Profi banner


• Toyota avalikustas äsja oma linnamaasturite pesamuna, mille põhirivaalideks on Ford Puma ja Nissan Juke.

• 4180 mm pika Yaris Crossi telgede vahe pikkuseks on 2560 mm ja seda hakatakse pakkuma koos hübriidajamiga, mis arendab 116 hj.

• Lisaks esiveolistele autodele on kavas veel nelikveolised versioonid.

Toyota esitles enda linnamaasturite pesamuna, mis põhineb uue Yarise komponentidel ja mille mudelinimeks on Yaris Cross. 4180 mm pikk uustulnukas põhineb Toyota TNGA-B nimelisel platvormil ja saab enesele 1,5-liitrist bensiinimootorit sisaldavad hübriidajamid, mis olevat justkui tagasihoidlikumas mõõtkavas teostatud versioonid neist mootoreist, mis on leitavad Camry ja linnamaasturi RAV4 mootoriruumidest. Uus ajam ühendab endas kolme silindriga bensiinipõletaja ja elektrimootori ning selle võimsuseks on ülekandekadusid maha arvates 116 hj.

Täpsemad andmed järgnevat hiljem, ent Toyota usub, et sellise ajamiga varustatud Yaris Crossi keskmine heitmenäit jääb esiveo korral alla 120 g/km ja nelikveolistel olevat see väiksem kui 135 g/km (WLTP-tsükli kohaselt). Mudelit hakatakse koos uue Yarisega kokku panema Prantsusmaal asuvas koostetehases ja ideaalis saadetakse värkstoast aastas välja 150 000 uut linnamaasturit. Nelikveolistes versioonides – Yaris Cross Hybrid AWD – lähetatakse tagaratastele momenti elektrimootorite vahendusel ja oma silmaga saab neid autosid uudistada juba järgmisel suvel.gallery image
gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Auto

Toyota keskendub vesinikutehnoloogiale

Toyota loob uue vesinikule keskenduva äriüksuse, et toetada...

Auto

VIDEO: Profi autopäev 2020 õnnestus 100%

Vaata altpoolt videost, kuidas põllu- ja metsamehed Laitse r...

Auto

Enam ei pea ootama – uus Land Rover Defender jõudis Eestisse

Eestisse on saabunud Land Rover Defender – kümnendi üks atra...